Wynajmujemy apartament na wakacje – na co zwrócić uwagę?

Październik 16 2017 11:24AM

Wielu z nas, wyjeżdżając na wakacje, poszukuje swobody i prywatności, a mniej sztywnych reguł – również szukając zakwaterowania. Warto w takim wypadku zastanowić się nad alternatywą dla zakwaterowania w hotelu – wynajęciem apartamentu.

W zeszłym roku ponad połowa z nas (51% dorosłych Polaków) wybrała się na wyjazd wypoczynkowy trwający więcej niż dwa dni (źródło: http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2017/K_024_17.PDF). Wyjeżdżając, możemy zdecydować się na zakwaterowanie w hotelu, pensjonacie albo też wynająć domek lub apartament. Na co zwrócić uwagę, korzystając z tego ostatniego rozwiązania?

Lokalizacja

Cena wynajmu apartamentów – podobnie jak w przypadku pensjonatów czy hoteli – zależy nie tylko od ich klasy i powierzchni, ale także od lokalizacji. Centra miast, bliskość plaży czy największych atrakcji turystycznych – za takie położenie trzeba dopłacić. Nie warto jednak kierować się jedynie ceną, co kończy się wyborem apartamentu tańszego, ale oddalonego od centrum, wybrzeża (w przypadku apartamentów na morzem) czy szlaków turystycznych w górach. Codzienne, długie dojazdy nie są warte tych zaoszczędzonych pieniędzy. Warto także przed wyjazdem poczytać nieco o okolicy, w której znajduje się mieszkanie. Czy ma opinię bezpiecznej? Czy można bez obaw wrócić do swojego lokum po zmroku? Najlepiej jest skorzystać z usług firmy, która udostępnia apartamenty usytuowane w dogodnych i bezpiecznych lokalizacjach, np. fajneapartamenty.com, oferujące m.in. apartamenty w Karwi.

Warunki użytkowania

Wynajmując apartament, musimy koniecznie zapoznać się z regulaminem w nim obowiązującym oraz zwrócić uwagę na sprawy dla nas istotne. Jedziemy z małym dzieckiem? Bardzo często pobyt malucha w mieszkaniu jest bezpłatny – sprawdźmy jednak, do którego roku życia. Chcemy przyjechać ze zwierzakiem? Sprawdźmy, czy jest możliwe zakwaterowanie wraz z psem lub kotem i czy pobierana jest za to dodatkowa opłata. Dowiedzmy się także, czy i w jakim terminie należy wpłacić zadatek, a także kiedy można się zameldować lub wymeldować z mieszkania. Elastyczne godziny będą korzystne zwłaszcza dla osób podróżujących pociągiem, samolotem lub autobusem i zależnych od rozkładu jazdy/lotów. W niektórych apartamentach za zakwaterowanie się w godzinach innych niż ogólnie obowiązujące pobierana jest dodatkowa opłata, ale nie jest to regułą. W części obiektów pobierana jest ponadto podlegająca zwrotowi kaucja.

Wyposażenie i udogodnienia

Warto sprawdzić takie kwestie, jak obecność parkingu obok obiektu, dostęp do internetu na terenie apartamentu, wyposażenie kuchni oraz dodatkowe udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Dowiedzmy się też, czy dodatkowe usługi, takie jak internet, parking, a także np. opał do kominka czy pralnia są wliczone w cenę, czy też dodatkowo płatne. Warto wreszcie zapoznać się z opiniami innych gości na temat danego miejsca – czy pokrywają się z zapewnieniami wynajmującego? Jeśli tak, pozostaje nam już tylko zarezerwować pobyt i cieszyć się wakacjami w niemalże domowej, ale beztroskiej atmosferze!

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Do internetu trafia 30 proc. wydatków reklamowych firm

  Reklama internetowa rośnie w siłę. Szacuje się, że w ciągu pięciu lat rynek...

 • Branża PR w Polsce szybko się rozwija

  Polski rynek PR rośnie w tempie ok. 9 proc. rocznie. To trzykrotnie szybciej niż...

 • Polacy wśród internautów najczęściej blokujących reklamy

  Na całym świecie ponad 200 mln internautów blokuje reklamy w przeglądarkach....

 • Ponad 7,5 mln polskich internautów blokuje reklamy

  Liczba polskich internatów blokujących reklamy szybko rośnie i przekracza już...

 • Dzieci spędzają średnio około 18 godzin tygodniowo w internecie

  Ponad połowa dzieci w wieku 10–15 lat ma urządzenia mobilne z dostępem do...

 • Większość internautów akceptuje mniej agresywne reklamy w sieci

  Reklama w internecie jest akceptowana przez większość odbiorców, o ile nie utrudnia...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.