Powody dla których Polacy kupują nieruchomości w Hiszpanii.

Styczeń 4 2017 01:35PM

Od wielu lat rośnie liczba polskich inwestorów nabywających nieruchomości za granicą. Jednym z ulubionych krajów gdzie Polacy kupują nieruchomości jest Hiszpania. Co kieruje inwestorami z Polski podczas zakupu nieruchomości w Hiszpanii?

Powody dla których Polacy kupują nieruchomości w Hiszpanii.

Od kilku lat wzrasta liczba polskich inwestorów nabywających nieruchomości za granicami Polski, jedną z ulubionych destynacji inwestycji w nieruchomość nad ciepłym morzem jest Hiszpania. Co powoduje, że Polacy tak chętnie nabywają mieszkania i domy na słonecznym wybrzeżu Hiszpanii?

Pogoda.

Jednym z najważniejszych argumentów jest piękna i słoneczna pogoda. Słońce na wybrzeżu Costa Blanca świeci aż przez 320 dni w roku. Zakup nieruchomości pozwala cieszyć się piękną, ciepłą i słoneczną pogodą nawet gdy w Polsce panuje jesienno-zimowa, ponura aura.

Atrakcyjne ceny nieruchomości i niskie koszty utrzymania nieruchomości.

Po kryzysie z 2008 roku, ceny nieruchomości utrzymały się na atrakcyjnym poziomie. Mieszkania na wybrzeżu Costa Blanca niejednokrotnie są tańsze niż nieruchomości nad Bałtykiem, na pewno kosztują mniej niż w dużych miastach Polski. Koszty utrzymania nieruchomości są niższe niż w kraju , nie trzeba ogrzewać swojej nieruchomości przez kilka miesięcy w roku.

Łatwy wynajem nieruchomości. 

Obecna sytuacja w Afryce Północnej, Turcji i Grecji powoduje, że Hiszpania przeżywa boom turystyczny. W 2016 roku Hiszpanię odwiedziła rekordowa liczba turystów, duża część odwiedzających zatrzymuje się w wynajętych apartamentach. Wynajmując mieszkanie tylko w sezonie wakacyjnym można pokryć koszty kredytu hipotecznego za cały rok.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii jest również dobrą inwestycją, potwierdza Grzegorz Wojciechowski z firmy CALACOSTA HOME IN SPAIN, polscy klienci coraz częściej decydują się na zakup nieruchomości w Hiszpanii w celach inwestycyjnych, wynajmując później swój apartament odwiedzającym Hiszpanię turystom.

Dobra sieć połączeń lotniczych.

Hiszpania jest blisko, lot trwa tylko 3 godziny. Tyle samo czasu zajmie podróż nad polskie morze, obecnie na wybrzeże Hiszpanii dostępna jest ogromna liczba tanich połączeń z każdego lotniska w Polsce.

Rozrywka, kultura i gastronomia.

Bogata oferta rozrywkowa i kulturalna. Wspaniała historia, duża ilość zabytków, piękne hiszpańskie miasteczka, lokalne fiesty, dają nieograniczone możliwości zwiedzania i cieszenia się śródziemnomorskim stylem życia. Dania hiszpańskiej kuchni należą do najlepszych na Świecie, w każdej miejscowości jest duża ilość restauracji serwujących typowo hiszpańskie dania. Nieruchomości w Hiszpanii nabywają inwestorzy z wielu krajów, posiadając nieruchomość w Hiszpanii stajemy się częścią tego międzynarodowego środowiska.

Sport.

Hiszpania oferuje szerokie możliwości uprawiania sportu, od żeglowania po wodach Morza Śródziemnego, grę w golfa na niezliczonych polach golfowych, windsurfing, kitesurfing, czy szusowanie po stokach znajdujących się zaledwie dwie godziny drogi od ciepłego wybrzeża.

Emerytura.

Coraz częściej emeryci z Polski wybierają Hiszpanię jako miejsce do zamieszkania na emeryturze i cieszenia się piękną, słoneczną pogodą. Dodatkowym argumentem jest także to, że Hiszpański system opieki zdrowotnej jest na bardzo wysokim poziomie, wielu obcokrajowców osiedla się na emeryturze w Hiszpanii także z tego powodu.

Skomentuj Post

Komentarze (1)

 

 1. Marek

  To prawda. Zakup w Hiszpanii jest zdecydowanie atrakcyjniejszy niż w Polsce. Sezon trwa cały rok, słońce gwarantowane, jedzenia dobre.

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Polacy wolą kupować własne mieszkania, niż je wynajmować

  Niespełna 5 proc. Polaków wynajmuje mieszkanie na rynkowych zasadach. Ponad 80...

 • Rewolucja na rynku najmu

  Najemcy biur oczekują coraz nowocześniejszych koncepcji w wynajmie powierzchni....

 • Inwestycje w nieruchomości coraz popularniejsze

  Z racji na niskie oprocentowanie lokat bankowych Polacy coraz częściej inwestują...

 • Wynajmujemy apartament na wakacje – na co zwrócić uwagę?

  Wielu z nas, wyjeżdżając na wakacje, poszukuje swobody i prywatności, a mniej...

 • Wynajmujący w najlepszych lokalizacjach handlowych dyktują warunki mniejszym sieciom sklepów

  W Polsce działa już ponad 400 centrów handlowych. Właściciele najatrakcyjniejszych...

 • Wrzesień przyniósł ożywienie na rynku najmu. Nowe przepisy zmieniły sytuację lokatorów

  Wrzesień to dla studentów ostatni dzwonek na znalezienie lokum przed rozpoczęciem...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.